Vis daugiau klientų grįžtant į sales pakalbinome trenerę Rasidą.

Kaip jums praėjo karantinas?

Karantino metu aš pati gyvenau labai aktyviai. Kiekvieną dieną leisdavau grynam ore, vedžiau online treniruotes, todėl man aktyvumo netrūko. Kadangi turėjau daugiau laiko, pasinėriau į savo sporto srities gilinimą, baigiau Polestar Pilates bei mikrorelaksacinio atsipalaidavimo kursus. Žinoma, pasiilgau savo klientų ir vesti treniruotes gyvai. 

Ką patarsite klientams grįžtantiems į sporto sales?  

Visų pirma patarčiau atkreipti dėmesį į savo savijautą ir kūną ir sporto salėms atsidarius jokiu būdu nepulti stačia galva treniruotis

Dauguma žmonių per karantiną priaugo bent keletą kilogramų, todėl grįžti į įprastines vėžes reikia labai palaipsniui. Psichologinis nerimas žmonėms taip pat paliko vienokį ar kitokį pėdsaką, todėl pirmiausiai  rekomenduočiau pasidaryti bendrą kraujo tyrimą.  Ypač svarbus yra hemoglobino kiekis kraujyje, kuris aprūpina organizmą deguonimi. Pradėjus aktyviau sportuoti gali pasireikšti silpnumas, greitas nuovargis ir tai gali būti žemo hemoglobino požymis.

Visada prašau savo klientų pasisakyti apie esamas sveikatos problemas: paaukštintas kraujospūdis, skrandžio problemos, esamos ar buvusios traumos, akių, onkologinės neurologinės ligos, stuburo pakitimai: stenozė, osteoporoze, išvarža, sąnarių ligos. Būtina informuoti apie esamą nėštumą. Tik turint visą šią informaciją galiu pakoreguoti grupinę treniruotę ar konkrečiam asmeniui patarti nedaryti vienokių ar kitokių pratimų. 

Aš savo treniruotėse labai akcentuoju kvėpavimo svarbą. Treniruotės metu mokomės kaip integruoti kvėpavimą į teisingą judesį. Pasak Džozefo Pilateso,  prieš pradedant sportuoti – išmok gerai kvėpuoti. Juk kvėpavimas padeda judėjimui, o judėjimas kvėpavimui. 

Taip pat patarčiau klientams nesivaikyti madų, nesiekti greitų rezultatų, nesilaikyti ekstremalių dietų, ruošiant kūną bikini sezonui, o daugiau galvoti apie tai, kaip išmokti gyventi aktyviai visą laiką. 

Atsakingas požiūris į sveikatą, rūpinimasis savimi, kiekvieną dieną įtraukiant į dienotvarkę sportą ir aktyvų judėjimą, mums suteikia gyvenimo kokybę ir džiaugsmą.