Dauguma keliaujančiųjų slidinėti pritars, jog patirti traumą kalnuose yra paprasta. Retas lėktuvas grįžta be keleivio su įtvaru vienoje ar kitoje kūno dalyje. Be abejo, trauma – kelių aplinkybių visuma, tačiau viena dažniausių jos atsiradimo priežasčių yra netinkamas fizinis pasiruošimas. Traumos rizika padidėja, kai nuolat nesimankštinantis žmogus duoda sunkiai įsivaizduojamą apkrovą kūnui. Ar būdami namuose darote po kelis šimtus pritūpimų kasdien, sujungdami juos su rotaciniais judesiais ir šuoliukais? Būtent taip elgiamės kalnuose.

Dažniausiai traumos įvyksta pirmąją ir paskutinę kelionės į kalnus dieną – kodėl taip yra? Pirmąją dieną žmogus gali susižeisti dėl per didelio pasitikėjimo savimi, neapšilusių raumenų, neelastingų raiščių ir ištvermės bei jėgos stokos. Paskutinę – dėl pavargusių raumenų ir sąnarių.

Patirta trauma nėra tik laikinas darbingumo praradimas, kartu – tai ir ilgi reabilitacijos mėnesiai, o traumų liekamieji reiškiniai gali trukdyti ir visą gyvenimą. Visiškai apsisaugoti nuo traumų neįmanoma, tačiau galima ženkliai sumažinti jų nutikimo riziką.

Kviečiame įvertinti savo fizines galimybes, pasitarti su Fitus treneriais ir pasinaudoti šia specialia programa. Grįžkite iš kalnų su puikiais įspūdžiais!

Planuojate slidinėti? Mūsų kelionių partneris WEST EXPRESS padės Jums išsirinkti tinkamiausią slidinėjimo kelionę. Daugiau informacijos ieškokite čia